Kanceláře

Brno / Křenovice u Slavkova

Telefon

+420 775 128 527

Email

ak@advokat-rihova.com

Napište nám

Zastupování u soudů

Jestliže naši klienti mají čelit soudnímu řízení, a to jak na straně žalobců, tak na straně žalovaných, snažíme se o uplatnění následujících principů:

  • - Na základě analýzy zhodnotíme případ a upozorníme klienta na veškeré možné zápory, které může žaloba přinést. Vzhledem k délce a nákladům soudního řízení se snažíme najít takové řešení, které by přineslo opravdový výsledek a zároveň pokud možno eliminovalo soudní spor. 

 

  • - Jestliže naopak dospějeme k závěru, že odklad žaloby může zájmy našeho klienta poškodit, pak ho upozorníme na možnost neblahých následků z prodlení, včetně zhoršení jeho postavení. Výběr strategie je v soudním řízení obvykle nejobtížnější částí zastupování; proto požadujeme po našich klientech, aby důvěřovali našim zkušenostem s jejím výběrem. Máme za sebou mnoho soudních procesů a klient, který je s případem emocionálně svázán, může často přehlédnout skutečnosti, které jsou z procesního hlediska významné.

 

  • - Požadujeme po svých klientech, aby v těch soudních přích, kde má být proveden jejich výslech, se důkladně na případ předem připravili, pochopitelně za součinnosti s námi. Aby byla žaloba úspěšná, je třeba často věnovat jednání s klientem a jeho přípravě řadu hodin – jestliže je klient není ochoten obětovat, snadno se může stát, že na soudu dojde k situaci, která není prodiskutována a může přinést neblahé následky. Je pravda i v takovém případě, že za všechno může právník?

 

 

 

 

 

Zapsaná v seznamu advokátů České advokátní komory pod ev.č. 13677
IČ: 73628565

Please publish modules in offcanvas position.